szafy i regały z metalu na dokumenty do magazynu
Wnętrza, meble

Do czego szafa metalowa na dokumenty

Szafa kartotekowa to mebel biurowy z szufladami, w których przechowuje się kartki w pionowo ułożonych teczkach. Płaskie szafy na dokumenty zawierają krótkie, szerokie szuflady, dzięki którym dokumenty pozostają płaskie i nie gniotą się. Płaskie szafki na dokumenty są najlepszym wyborem w przypadku dużych dokumentów, takich jak dzieła sztuki lub projekty.

Różne wielkości szafek na dokumenty

Różne szafy na dokumenty mogą pomieścić dokumenty różnej wielkości, dlatego ważne jest, aby wybrać rozmiar odpowiedni do potrzeb związanych z przechowywaniem dokumentów. Tolerancje i wymiary są również ważne przy produkcji szaf na dokumenty, ponieważ chociaż wymiary wysokości, szerokości i głębokości mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta, szafa na dokumenty musi być zbudowana zgodnie ze standardowymi rozmiarami akt. Wiele szafek na dokumenty jest wystarczająco dużych, aby pomieścić dokumenty w formacie A4.

Funkcje szaf na dokumenty

Jednym z najbardziej oczywistych zastosowań szaf na dokumenty jest ich przechowywanie, ale inną, mniej oczywistą funkcją jest ochrona przed kurzem, wodą, światłem, przeciągami, a w przypadku szafy ognioodpornej – ochrona przeciwpożarowa. Chociaż takie szafy służą przede wszystkim do przechowywania dokumentów, są one również łatwiejsze w organizacji, wyjmowaniu i użytkowaniu. Znajdziesz tu przydatne szafy na dokumenty, które pozwolą Ci uporządkować i zorganizować dom, garaż i nie tylko. Możesz je również wykorzystać do przechowywania w swoim domowym biurze lub gabinecie.

Zadaniem pojemnika na dokumenty jest wyłącznie utrzymanie ich w bezpiecznym i uporządkowanym stanie. Regały są idealne dla większych firm, które mają całe pokoje do przechowywania dokumentów. Szafę można łatwo przenosić z pokoju do pokoju, jest idealna do dyskretnego przechowywania dokumentów lub może służyć jako dekoracja domu.

Dwie dolne szuflady są większe do przechowywania dokumentów, natomiast mniejsza górna szuflada jest idealna na artykuły papiernicze. Jeśli masz dodatkowe puste szuflady w biurku, możesz zamienić je w miejsce do przechowywania segregatorów. Jeśli masz już szuflady, będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca na ważne dokumenty.

Możesz kupić nową komodę biurową i przechowywać w niej wszystkie swoje akta, zamiast zwalniać miejsce w komodzie, w której trzymasz ubrania. Możesz archiwizować dokumenty w pionie (tak, jak to ma sens) i ułatwić sobie życie. Możesz przechowywać kartki w pionie, aby zrobić miejsce dla jak największej liczby papierów, i ułatwić ich rozróżnianie za pomocą przekładek i zakładek z etykietami.

Wygoda układania dokumentów

Możesz układać dokumenty/akta pionowo i cieszyć się wygodą niedrogiego rozwiązania do przechowywania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego systemu przechowywania dokumentów do swojego domowego biura, czy miejsca do bezpiecznego przechowywania dokumentów osobistych, rozważ zakup szafy na dokumenty. Jeśli szukasz miejsca do przechowywania dokumentów związanych z dokumentacją podatkową lub medyczną.

Dwu szufladowa szafka na dokumenty Kirchoff ma około 74 cm wysokości, 41 cm głębokości i prawie 76 cm szerokości, dzięki czemu można w niej przechowywać różne dokumenty papierowe w estetycznej obudowie. Ta nowoczesna szafka na dokumenty, dostępna w różnych wykończeniach, jest wykonana z laminatu i impregnowanego drewna, posiada eleganckie metalowe uchwyty i stożkowe nogi. Pionowa szafka na dokumenty z 4 szufladami Cavitt jest wykonana ze stali z metalowymi uchwytami.