zima
Zdrowie i czas wolny

Ferie zimowe – jak zaplanować dziecku ten czas?

Mieszkasz w Olsztynie lub okolicach i szukasz pomysłu na zorganizowanie ferii zimowych swojemu dziecku? Co powiesz na półkolonie w Akademii? Zapisując dziecko na pół-zimowisko, możesz mieć pewność, że ferie zimowe będą dla niego czasem poznawania rówieśników, dobrej zabawy i uczenia się ciekawych rzeczy. 

Półkolonie w Olsztynie skierowane są do dzieci chodzących do podstawówki, a więc mających 6-12 lat. Zapisując swoją pociechę na zimowisko, zadbasz o to, żeby nie nudziła się ona w czasie wolnym od standardowych zajęć szkolnych.

Czego można się nauczyć na półkoloniach?

Zanim zapiszesz dziecko na konkretne półkolonie, zapytaj swoją pociechę, czego chciałaby się nauczyć lub w jaki sposób spędzić czas. Obecnie oferta jest bardzo zróżnicowana, więc bez problemu można znaleźć zajęcia sportowe, artystyczne, językowe lub też pozwalające na uczenie się kompetencji przydatnych w szkole. Niezależnie od tego, czy szukasz półkolonii w Olsztynie, czy w innych miastach, koniecznie sprawdź oferty różnych szkół, firm oraz ośrodków zajmujących się organizowaniem zajęć dla dzieci. Dzięki temu będziesz mógł mieć pewność, że wybierzesz najciekawszą dostępną ofertę.

Balans między różnymi formami zajęć

Większość dzieci chodzących do podstawówki, potrzebuje różnych bodźców, ponieważ ciężko im się skupić na jednej rzeczy przez długi czas. Jeżeli więc masz taką możliwość, to zadbaj o to, żeby ferie zimowe obfitowały w różne zajęcia, które dostarczą twojemu dziecku rozrywki oraz możliwości nauczenia się czegoś nowego. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie zajęć ruchowych oraz stacjonarnych, z czasem wolnym, w którym dzieci będą mogły bawić się z rówieśnikami. Przykładowo, we wspomnianej na początku Akademii w Olsztynie, dzieci uczą się technik pamięciowych oraz szybkiego czytania, a także tego, w jaki sposób mogą utrzymywać koncentrację. Maluchy poznają szereg ćwiczeń pozwalających na łatwiejsze przyswajanie nowych wiedzy oraz szukania motywacji do nauki. Aby jednak zajęcia nie były zbyt obciążające, w ciągu dnia uczestnicy idą na spacer, podczas którego wykonują różnego rodzaju ćwiczenia ruchowe. Dzięki temu maluchy ciekawie i różnorodnie spędzają czas, dobrze się bawiąc i ucząc się nowych rzeczy.

Daj dziecku szansę odkryć nowe zainteresowania!

Ferie to świetny czas na pokazanie dziecku nowych rzeczy. Programowanie, sztuczki cyrkowe, robotyka, sztuka – możliwości jest mnóstwo! Jeżeli więc twoja pociecha od dawna chciała czegoś spróbować, to tematyczne półkolonie będą strzałem w dziesiątkę! Dwa tygodnie spędzone na robieniu nowych rzeczy, pozwolą twojemu maluchowi na sprawdzenie, czy to, co do tej pory wydawało mu się ciekawe, faktycznie jest czymś, co sprawia mu radość. 

Dobra organizacja i profesjonalne podejście

Wybierając konkretne półkolonie, koniecznie sprawdź jak wyglądają szczegóły różnych ofert. Takie szczegóły mogą dotyczyć m.in. czasu, w którym dziecko ma zapewnioną opiekę, wyżywienia lub wielkości grup oraz dokładnego programu zajęć. Nie bez znaczenia jest również cena takich półkolonii. Dopiero po porównaniu różnych ofert, będziesz w stanie świadomie podjąć decyzję o zapisaniu dziecka na konkretne zimowisko. Istotnym czynnikiem, mającym wpływ na twoją decyzję może być również lokalizacja, w której odbywają się zajęcia. Jeżeli chcesz uniknąć konieczności jechania przez pół miasta, sprawdź, czy jakieś ciekawe półkolonie są organizowane blisko twojego miejsca zamieszkania.