Wybór kancelarii adwokackiej stanowi nie lada wyzwanie! Odpowiedni adwokat z Olsztyna, który zna się na swojej pracy wygra nie tylko spór, ale również uspokoi swojego klienta i zapewni mu opiekę podczas całego procesu sądowego. Obecny rynek jest bogaty w usługi adwokackie, ale czy wszystkie są godne uwagi?
Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze adwokata?
Studia prawnicze nie należą do najłatwiejszych i należą do specyficznej dziedziny nauki, zatem często osoby, które ukończyły takie studia uważane się za godne zaufanie. Nic bardziej mylnego! Wybór odpowiedniego adwokata jest naprawdę trudny i wymaga wnikliwej analizy danej kancelarii.
Decydując się współpracę z kancelarią adwokacką należy przede wszystkim zrobić mały wywiad środowiskowy. Kancelarie, które cieszą się najlepszą reputacją będą najlepszym wyborem https://adwokatkakowski.pl/. Opinie ich klientów będą zatem kluczowe i będą, bez wątpienia, gwarantem największej skuteczności w rozwiązywaniu powierzonych spraw.
W tym celu należy bowiem dokładnie sprawdzić kompetencje i wykształcenie zatrudnionych adwokatów – jest to decydujące w kwestii kształtowania współpracy. Ważnym aspektem dobrej kancelarii jest również doświadczenie. Im dłużej kancelaria adwokacka działa na rynku, tym większa szansa, że adwokaci będą posiadać głęboką wiedzę na temat przepisów i danych procesów.
Co może być kluczowe przy wyborze adwokata?
Pamiętajmy, że polskie prawo ma różne gałęzie i adwokat najczęściej specjalizuje się tylko w jednej z nich. Oznacza to, że adwokat specjalizujący się w prawie karnym, niekoniecznie będzie dogłębnie znał przepisy prawa i postępowania cywilnego. Ważne jest więc, aby wybrać adwokata, który specjalizuje się w danej gałęzi prawa, tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasz spór zostanie rozwiązany pozytywnie.
Zwróćmy również uwagę na to, jak przebiegło pierwsze spotkanie. Pierwsze wrażenie jest kluczowe! Podczas spotkania mamy bowiem okazję przekonać się, jaki jest stosunek adwokata do nas i do naszej sprawy. Co do zasady, adwokat nie musi być lubiany, musi być skuteczny. Niemniej jednak komunikacja między klientem, adwokatem powinna się opierać na wzajemnym szacunku. Zatem jeśli podczas pierwszego spotkania mamy wrażenie, że adwokat traktuje nas lekceważąco i w sposób sztampowy, warto rozważyć wznowienie poszukiwać odpowiedniego prawnika.
Jak już wcześniej zostało wspomniane, należy zwrócić szczególną uwagę na wykształcenie prawnika. Ukończenie renomowanego uniwersytetu to połowa sukcesu. Pamiętajmy, że studia prawnicze można ukończyć na wielu uczelni, ale nie bez powodu w składzie Sędziów Sądu Najwyższego zasiadają głównie absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego, czy Jagiellońskiego. Renomowane uczelnie, bowiem szczególnie dbają o wysoki poziom kompetencji swoim uczniów i z należytą starannością przygotowują ich do życia zawodowego. Często adwokaci na stronach internetowych zamieszczają informacje o swoim publikacjach w naukowych czasopismach – to naprawdę dobrze o nich świadczy i potwierdza, że dany adwokat jest poważną i prestiżową osobą w swojej branży.
Ile zapłacimy za dobrego adwokata?
Nadal jest przekonanie, że jeśli adwokat nie życzy sobie stosunkowo dużej zapłaty, to nie jest skuteczny. Faktycznie, trudno oczekiwać, aby dobrze wykształcony adwokat, z wieloletnim doświadczeniem i niebywale skuteczny swoje usługi świadczył za pół darmo. Niska cena, w tym przypadku, może świadczyć o tym, ze jakoś usług wcale nie jest na wysokim poziomie. Z drugiej strony pamiętajmy, że możemy trafić na świetnego, dobrze wykształconego i znającego naprawdę dobrze przepisy i procedury, którego cennik nie jest zbyt wygórowany, ze względu na małe doświadczenie.