Kadra

Weronika PliszkaWeronika Pliszka – założycielka Ośrodka Dom na Zdrowiu. Jako absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (specjalność: montaż filmowy) uzyskała tytuł magistra sztuki. Przez wiele lat działała jako wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz” w Łodzi. W Ośrodku Dziennego Pobytu i Terapii Zajęciowej zajmuje się sprawami administracyjnymi i promocyjnymi.


Katarzyna MoserKatarzyna Moser – założycielka Ośrodka Dom na Zdrowiu. Uzyskała tytuł magistra na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, a także ukończyła Podyplomowe Studium Poradnictwa Psychologicznego (Counselling) w Warszawie. Przez wiele lat pracowała jako trener warsztatów psychologicznych, działań twórczych, zdobyła również doświadczenie jako wychowawca-opiekun osób niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej Fundacji im. Brata Alberta w Chorzeszowie oraz pracownik socjalny. W naszym Ośrodku zajmuje się terapią zajęciową.


Filip KrólFilip Król - ukończył szkolenie z kompetencji społecznych oraz szkolenie na opiekuna osób starszych. Staż odbywał w Ośrodku Dom na Zdrowiu. Od 2014 roku pełni w placówce funkcję opiekuna osób starszych.


Katarzyna MikinkaKatarzyna Mikinka – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim oraz bioetyki na Uniwersytecie Medycznym. Posiada doświadczenie w sprawowaniu opieki psychologicznej nad pacjentami z kardioimplantami. Pełni funkcję Koordynatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w PCPR, a także współpracuje z Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy Domowej w Łodzi. Związana z warszawską Fundacją Nagle Sami, dla której współprowadzi grupę wsparcia dla osób w żałobie. Ukończyła Szkołę ABC Terapii Krótkoterminowej. Swoją drogę zawodową chciałaby związać z psychologią kliniczną, psychogeriatrią oraz psychoonkologią. Od ponad półtora roku współpracuje z Domem na Zdrowiu jako psycholog, prowadzący indywidualne rozmowy oraz terapię reminiscencyjną.


Teresa KalitaTeresa Kalita – od 2016 roku pracuje w Domu na Zdrowiu jako opiekunka osób starszych. Praktykę oraz zamiłowanie do pracy z seniorami odkryła jako uczennica liceum medycznego. Uwielbia przebywać z osobami starszymi, kocha muzykę i szykowanie podwieczorków dla Podopiecznych Ośrodka.