Kadra

Weronika Pliszka Weronika Pliszka – założycielka Ośrodka Dom na Zdrowiu. Choć ukończyła łódzką Filmówkę i uzyskała tytuł magistra sztuki, to jej pasją od zawsze było pomaganie osobom starszym. Przez wiele lat działała jako wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej „Włókniarz” w Łodzi. A po ukończeniu uczelni sama stworzyła miejsce przyjazne osobom starszym. W Domu na Zdrowiu czuwa nad każdym szczegółem, aby pobyt tu był nie tylko czasem przyjemnym i radosnym, ale przede wszystkim przynoszącym wiele korzyści w pokonywaniu ograniczeń, z którymi borykają się Podopieczni.


Joanna LerkaJoanna Lerka – odpowiedzialna za sprawy administracyjne i promocję Ośrodka. Ukończyła Uniwersytet Łódzki na kierunku Marketing i Zarządzanie. W Ośrodku znajduje to wszystko, co daje jej największą radość - towarzyszenie osobom starszym, a także szukanie nowych, skutecznych sposobów informowania o takim miejscu, które niesie możliwość pomocy nie tylko osobom, które cierpią na otępienie czy chorobę Alzheimera, ale także ich Rodzinom. Jej celem jest, aby Dom na Zdrowiu był miejscem, w którym wszyscy, którzy tu wchodzą mogli odpocząć i znaleźć siłę do podjęcia wyzwań, które stawia życie.


Filip KrólFilip Król - od 2014 roku pełni w placówce funkcję opiekuna osób starszych oraz animatora czasu wolnego. Do najbardziej ulubionych zajęć prowadzonych przez Filipa należą: karaoke i gimnastyka. Filip Król ukończył szkolenie na opiekuna osób starszych oraz szkolenie z kompetencji społecznych. Wielu osobom znany jest z reportażu o chorobie Alzheimera: "Express reporterów", który był realizowany w naszym Ośrodku.


Natalia GurowskaNatalia Gurowska – ukończyła Uniwersytet Łódzki na kierunku psychologii. Związana zawodowo z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Miejskim Centrum Medycznym w Łodzi. W Ośrodku odpowiedzialna jest za prowadzenie zajęć grupowych, dzięki którym Seniorzy powracają do dobrych wspomnień z przeszłości i o wiele łatwiej przychodzi im zrelaksowanie się. Pani Natalia prowadzi także rozmowy indywidualne i przeprowadza okresowe badania funkcji poznawczych. Służy pomocą nie tylko Podopiecznym Ośrodka ale także ich rodzinom poprzez rozmowę i cenne wskazówki, jak przezwyciężyć trudności w kontakcie z osobą chorą.


Grażyna Kuras Grażyna Kuras - absolwentka pedagogiki opiekuńczej na Uniwersytecie Łódzkim. W Ośrodku odpowiedzialna za prowadzenie terapii zajęciowej. Ciągle szuka nowych pomysłów usprawniających pracę z Podopiecznymi. Jako dobry pedagog nie ustaje w zachęcaniu Podopiecznych do wytężonej pracy i wierzy w każdego, że da radę. Zapał, uśmiech i troska charakteryzują najlepiej naszą terapeutkę.